fbpx Biuro Rzecznika ds. Równego Traktowania i Przeciwdziałania Mobbingowi | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Biuro Rzecznika ds. Równego Traktowania i Przeciwdziałania Mobbingowi

Symbol:

Zadania

1. Biuro Rzecznika realizuje całokształt zadań związanych z realizacją polityki równego traktowania w UG, a w szczególności polityki przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji.
  2. Biuro inicjuje, realizuje, koordynuje lub monitoruje działania zmierzające do zapewnienia równego traktowania, zwłaszcza ochrony przed dyskryminacją oraz przeciwdziałania mobbingowi.
  3. Podejmuje działania zmierzające do eliminacji lub ograniczenia skutków powstałych w wyniku naruszenia zasady równego traktowania lub uzasadnionego podejrzenia mobbingu poprzez formułowanie zaleceń, rekomendacji i dobrych praktyk.
  4. Promuje, upowszechnia i propaguje zasady równego traktowania. W tym celu organizuje i przeprowadza szkolenia.
  5. Podejmuje czynności w celu zbadania zasadności skarg w sprawach naruszenia zasad równego traktowania lub mobbingu.
  6. W miarę potrzeby Biuro wspiera działania pozostałych rzeczników powołanych przez Rektora.