fbpx wydarzenia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Szanowni Państwo

w związku z dużym zainteresowaniem problematyką szczepień pracowników administracji UG informujemy, że Uniwersytet Gdański jest logistycznie i infrastrukturalnie przygotowany do realizacji programu szczepień pracowników administracji. Czekamy na uzyskanie możliwości rozpoczęcia programu szczepień i jeśli strona rządowa nam to umożliwi, niezwłocznie z takiej możliwości skorzystamy.

prof. Beata Pastwa-Wojciechowska

Prof. Beata Pastwa-Wojciechowska z Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii UG została powołana na członkinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023. 5 grudnia 2019 nominacje członkom PKA wręczył minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Serdecznie gratulujemy!

logo 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego

9 grudnia (poniedziałek)

• Wykład „O tłumaczeniu tekstów kaszubskich na angielski i na inne języki. Między językiem rodzimym a obcym. O użyciu języka kaszubskiego przez młodzież” dr hab. Danuty Stanulewicz w ramach cyklu „Pomiędzy swojskością a obcością. Kaszubszczyzna wczoraj
    i dziś”

godz. 17.00-19.15, Wydział Filologiczny UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 55, sala 1.45

Wręczenie medalu

Troje profesorów Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało Medale Uniwersytetu Gdańskiego na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego 28 listopada 2019. Są to:

zdjęcie grupowe

Intencją ELSEVIER Research Impact Leaders Awards jest wskazanie i wyróżnienie uczelni, których najnowsze (z lat 2016-2018) prace naukowe mają największy wpływ na postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie. Nagroda promuje wysoką jakość badań naukowych i ich umiędzynarodowienie.

50-lecie UG logo

2 grudnia (poniedziałek)

• Spotkanie autorskie z dr Jolantą Rzeźnicką-Krupą. Wykład i dyskusje wokół książki „Społeczne ontologie niepełnosprawności: ciało, tożsamość, performatywność”

godz.15.30, Wydział Nauk Społecznych UG, Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 4, sala A306

Delegacja z Włoch

W sobotę 30 listopada 2019 roku miała miejsce pierwsza wizyta Ambasadora Włoch Pana Aldo Amati na Uniwersytecie Gdańskim. Spotkanie Ambasadora z wykładowcami i słuchaczami Studiów Italianistycznych odbyło się w budynku Neofilologii przy pełnej frekwencji gdańskich italofilów. Podczas spotkania przebiegającego w niezwykle serdecznej atmosferze Prorektor ds. Nauki prof. dr hab.

Parlament Europejski logo

Dr Wojciech Wiewiórowski wybrany Europejskim Inspektorem Ochrony Danych

Otwarcie Instytutu Informatyki - przecięcie wstęgi

W obecności zaproszonych gości, a także pracowników i studentów Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków w Polsce z aulami, pracowniami, laboratoriami odpowiadającymi prowadzeniu badań naukowych i dydaktyce na miarę XXI wieku. Zajęcia w nowym gmachu rozpoczęły się już w październiku br.

logo 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego

25 listopada (poniedziałek)

• Spotkania informacyjne dot. 35. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki

godz. 8.30-11.00, Spotkanie nt. PRELUDIUM 18, Wydział Chemii UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 63, sala D3