Urodził się 5 kwietnia 1991 roku w Iławie. W rodzinnym mieście ukończył z wyróżnieniem Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. Wraz z bardzo dobrym wynikiem matury oraz nauką dwóch języków obcych (angielski i niemiecki), zapewniło mu to szansę przyjęcia na studia na niemal dowolnej uczelni wyższej. Wybór padł na Gdańsk.
Studia pierwszego stopnia rozpoczął na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie wybrał kierunek Informatyka i Ekonometria – ze specjalnością Informatyka. Dobre wyniki w nauce szybko poskutkowały przyznaniem mu stypendium rektora dla najlepszych studentów. W tym okresie zdobył też pierwsze doświadczenia zawodowe, pracując podczas wakacji w branży telekomunikacyjnej oraz ubezpieczeniowej.
Nie poprzestając na dziennych studiach i okresowej pracy, wstąpił do Koła Naukowego Strateg UG. Uczestnicząc w warsztatach i konferencjach, nabył podstawową wiedzę z obszarów kompetencji miękkich, zarządzania projektami i społecznej odpowiedzialności biznesu. Działając w kole Strateg, zajmował się organizacją szkoleń na temat rynku pracy dla osób niepełnosprawnych w Gdyni. Zawsze fascynowały go też innowacyjne, nieszablonowe projekty o charakterze społecznym i biznesowym, realizowane przez koło w ramach międzynarodowego konkursu Enactus. Studia pierwszego stopnia ukończył w 2014 roku, przedstawiając pracę licencjacką na temat aplikacji bankowości mobilnej w Polsce.
Studia magisterskie rozpoczął na tym samym kierunku, jednak w ramach innowacyjnej specjalności Aplikacje Informatyczne w Biznesie (AiB). Specjalność ta, utworzona według autorskiego programu prof. Stanisława Wryczy, przygotowuje studentów do szczególnie poszukiwanych na rynku pracy zawodów informatycznych oraz współpracuje w zakresie praktyki zawodowej z wiodącymi firmami IT z Pomorza. Jako starosta pierwszego rocznika AiB, zajmował się także działaniami na rzecz promocji i rozwoju tejże specjalności.
Podczas studiów drugiego stopnia zaangażował się w dużej mierze w działalność Koła Naukowego Informatyki Lider. Najpierw, będąc sekretarzem i członkiem zarządu koła, wraz ze znajomymi wziął udział w Microsoft Imagine Cup. Jest to największy na świecie konkurs technologiczno-biznesowy dla studentów. Opracowali wtedy projekt innowacyjnego produktu, który ma szanse na sukces rynkowy i zdobył zainteresowanie inwestorów, należących do dużych funduszy typu venture capital.
Jako prezes koła, zainicjował także serię bezpłatnych konferencji IT i biznesu „Liderferencja” w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym WZR UG, przeznaczoną dla studentów kierunków biznesowych i informatycznych oraz maturzystów. Zaangażował też KNI Lider w szereg działań na rzecz promocji oferty akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Zarządzania UG.
Studia II stopnia zwieńczył w 2016 roku pracą magisterską na temat zastosowania grywalizacji i elementów Internet of Things w budowaniu zaangażowania konsumentów, a w szczególności – użytkowników aplikacji mobilnych.
Zamierza rozwijać zarówno kompetencje miękkie, jak i techniczne, w szczególności z obszaru umiejętności programowania. Planuje wziąć też udział w szkoleniach w parkach technologicznych i inkubatorach, szczególnie w zakresie wydarzeń technologicznych i tematyki start-up. Ma bowiem na uwadze kontynuację projektu z konkursu Microsoft Imagine Cup. W dalszej perspektywie, zamierza też odwiedzić niejeden zakątek kuli ziemskiej oraz nauczyć się nowego języka obcego – po opanowaniu podstaw języka chińskiego w ramach studiów AiB, jak deklaruje – nic mu już w tym zakresie nie przeszkodzi...