ATUTY KIERUNKU
Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze to nowoczesny, unikatowy kierunek studiów, który jest dostępny na wybranych uczelniach w Polsce. Interdyscyplinarny program studiów łączy w sobie przedmioty z dziedziny ekonomii, finansów oraz zarządzania. Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach menedżerskich w biznesie międzynarodowym. W kształceniu nacisk kładzie się na międzynarodowy charakter oraz praktyczne podejście do omawianych zagadnień.
Studia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze dają możliwość:
MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE
Na II stopniu studiów niestacjonarnych (NS2) na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze studenci samodzielnie i elastycznie kształtują swoją ścieżkę edukacyjną, wybierając moduły specjalnościowe.
Na drugim semestrze studenci mogą studiować jeden z dwóch modułów:
Na trzecim semestrze studenci mogą studiować jeden z dwóch modułów:
Na czwartym semestrze studenci mogą studiować jeden z dwóch modułów:
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, w tym również instytucjach finansowych, działających na rynku krajowym i międzynarodowym, a także w dyplomacji gospodarczej.
Absolwenci posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne w międzynarodowym środowisku pracy. Są przygotowani zarówno do podjęcia pracy na stanowiskach administracyjnych, analitycznych oraz zarządczych, jak również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w takich obszarach, jak:
Przykładowe stanowiska pracy:
kryteria kwalifikacyjne |
uwagi |
Konkurs ocen na dyplomie - max 100 pkt 1)
1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie określa § 12 ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.
|
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.
Uwaga:
Rekrutacja prowadzona jest na kierunek. W semestrach 2-4 realizowane są moduły specjalnościowe. Wybór pierwszego modułu specjalnościowego następuje pod koniec 1. semestru studiów. Wybór kolejnych modułów następuje co semestr.
|
Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.