Informacje na temat specjalności, dostępnych na danym kierunku, można uzyskać w DZIEKANACIE.
ATUTY KIERUNKU
Archeologia to fascynująca podróż w przeszłość.
Praktyki wakacyjne po każdym roku studiów obejmujące badania wykopaliskowe w kraju lub za granicą (np. w Grecji, Macedonii, na Ukrainie) pozwalają zdobyć niezbędne doświadczenie i umiejętności.
Bardzo aktywnie działają koła naukowe: Koło Naukowe Studentów Archeologii oraz Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej, które organizują konferencje naukowe, pikniki, warsztaty, np. nauki pisma klinowego, wykłady, pokazy filmowe itd. na zaproszenie kół przyjeżdżają archeolodzy i wykładowcy z wielu uniwersytetów zagranicznych, np. z Oxford University, Liverpool University itd.
Archeologia w Uniwersytecie Gdańskim zapewnia studentom kontakt z bieżącymi trendami w archeologii światowej.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Studia przygotowują do pracy w charakterze ‘technika archeologicznego’ we wszystkich typach instytucji prowadzących prace wykopaliskowe:
instytutach naukowych,
muzeach archeologicznych, muzeach regionalnych
placówkach konserwatorskich,
firmach prywatnych wyspecjalizowane w ratownictwie archeologicznym.
Ponadto: Absolwent będzie potrafił zaprojektować wystawę muzealną, napisać artykuł naukowy i popularnonaukowy a także sporządzić kalkulację kosztów prac ratowniczych, zaprojektować ich organizację i przedstawić ofertę wykonania wykopalisk.
1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 12, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych. Punkty z oceny na dyplomie absolwentów studiów licencjackich z archeologii – mnoży się przez współczynnik 1,2.