Program studiów jest ściśle powiązany z potrzebami praktyki gospodarczej.
-
W programie studiów na kierunku Finanse i rachunkowość wykorzystuje się wyniki najnowszych badań naukowych z dyscypliny finanse. Zajęcia na kierunku prowadzą zarówno uznani teoretycy z zakresu finansów, jak również praktycy zajmujący znaczącą pozycję zawodową na rynku finansowym.
-
Wachlarz specjalności i program studiów jest dostosowany do zainteresowań osób kształcących się oraz do potrzeb rynku pracy.
-
Studenci kierunku odbywają praktyki w bankach i innych instytucjach finansowych, a także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a także działają w czterech kołach naukowych, mają możliwość kształtowania i rozwijania praktycznych umiejętności z zakresu finansów przedsiębiorstw.
-
Wielu z nich uczestniczy w wymianie zagranicznej w ramach programu Erasmus+.
-
Ukończenie studiów licencjackich na kierunku Finanse i rachunkowość zwalnia z 4 egzaminów w ścieżce uzyskania międzynarodowego tytułu ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants). Zaliczenie dalszych pięciu egzaminów można uzyskać, kończąc stacjonarne studia II stopnia o specjalność Rachunkowość ACCA.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość może podjąć pracę m.in. na stanowiskach:
-
doradcy finansowego, analityka finansowego
-
pracownika służby cywilnej (urzędów i izb skarbowych, urzędów i izb celnych)
-
administracji samorządowej
-
specjalisty ds. podatków, brokera ubezpieczeniowego, specjalisty ds. ubezpieczeń w podmiocie gospodarczym lub jednostce sektora finansów publicznych
-
referenta/specjalisty w dziale controllingu, kontrolera finansowego
-
inspektora ds. kredytów
-
specjalisty ds. pozyskiwania funduszy
-
asystenta księgowego, samodzielnego księgowego.
Absolwent studiów drugiego stopnia może podjąć pracę m.in. na stanowiskach: głównego księgowego, kierownika działu finansowego, właściciela biura rachunkowego, kontrolera finansowego, dyrektora finansowego.