Informacje na temat specjalności, dostępnych na danym kierunku studiów w danym roku akademickim można uzyskać w DZIEKANACIE.
ATUTY KIERUNKU
Kierunek interdyscyplinarny, łączący matematykę, fizykę i medycynę.
Zaliczenie przewidzianych w toku studiów przedmiotów kierunkowych stanowi ułatwienie do uzyskiwania uprawnień w zakresie specjalizacji fizyka medycznego.
Absolwent fizyki medycznej musi posiadać szeroką wiedzę w zakresie fizyki, opartą na gruntownej wiedzy matematycznej, wykazywać się znajomością zastosowań statystyki oraz umiejętność pracy laboratoryjnej, by sprostać obowiązkom fizyka medycznego w zakładach opieki zdrowotnej (w pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej).
Zajęcia laboratoryjne odbywają się w pracowniach naukowo-dydaktycznych Wydziału wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę i prowadzone są przez kadrę UG i GUMed również w obiektach GUMed/UCK.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Absolwent fizyki medycznej może podjąć pracę w:
zakładach opieki zdrowotnej
pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, jako specjalista fizyki medycznej po uzyskaniu specjalizacji w tym zakresie.
Studia prowadzone przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
kryteria kwalifikacyjne
uwagi
1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)
2. Rozmowa kwalifikacyjna – max 60 pkt.
Rozmowa kwalifikacyjna z fizyki oraz fizyki medycznej z zakresu programu studiów pierwszego stopnia. Absolwenci kierunku Fizyka Medyczna pierwszego stopnia są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej i uzyskują maksymalną punktację – 60 pkt.
Wynik kandydata stanowi suma punktów uzyskana za ocenę na dyplomie i ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej.
1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.
O przyjęcie na studia ubiegać się mogą absolwenci studiów wyższych z obszaru nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczych lub medycznych.
Rekrutacja odbywa się na semestr zimowy oraz semestr letni.