Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia. Health Care Technology to nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek prowadzony przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Prawa i Administracji. To pierwszy w Polsce, unikatowy kierunek realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Odpowiada on na nowe, ważne potrzeby społeczne i gospodarcze. Dotyczą one wykorzystania nowych technologii w ochronie zdrowia i związanego z tym szybko rozwijającego się rynku usług. Telemedycyna to ta jego gałąź, która ma największą dynamikę wzrostu, gdzie lokowane są coraz większe inwestycje i coraz więcej osób znajduje zatrudnienie.
Telemedycyna polega na prowadzeniu na odległość badań diagnostycznych, a także leczniczych. Dzisiaj nie trzeba iść do lekarza, aby zmierzyć ciśnienie, tętno, czy poziom cukru. Nie trzeba iść do lekarza, aby otrzymać receptę. Na odległość prowadzi się również zabiegi operacyjne czy rehabilitacyjne, a to dopiero początek. Innowacje w tym zakresie powodują zmianę sposobu pracy na rynku medycznym, zachowania pacjentów, jak również możliwości świadczenia usług ubezpieczeniowych czy assistance. Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia to pomoc w konsultacjach, polepszenie opieki medycznej na odizolowanych obszarach, ciągłość opieki i szybka diagnoza w ratownictwie.
Telemedycyna wymaga nie tylko odpowiednio wykształconych lekarzy oraz informatyków, lecz również menadżerów, osób zajmujących się finansowaniem, organizowaniem oraz zarządzaniem całym procesem oferowania usług medycznych z wykorzystaniem nowych technologii. Do osób, które chciałyby się tym zająć, skierowana jest oferta nowych studiów przygotowanych przez Uniwersytet Gdański.
Ostatnie wydarzenia na świecie potwierdziły, że rozwiązania telemedyczne i rozwój e-zdrowia to najszybciej rozwijający się trend w zarządzaniu placówkami medycznymi.
Wybierając studia na tym kierunku, masz możliwość:
Program kierunku oparty jest na wzorcach międzynarodowych. Programy tego rodzaju prowadzą najlepsze światowe uczelnie, w tym europejskie i amerykańskie, jak University of Helsinki (Department of Public Health), Cardiff University (Healthcare Sciences), Talinn University of Technology (Health Care Technology), University of Houston (Healthcare Administration), Harvard University (Healthcare Management) czy the Stanford University (The Department of Health Research and Policy).
Interdyscyplinarny kierunek „Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia. Health Care Technology” przygotowuje studentów do podjęcia pracy w różnych sektorach rynku usług obszaru ochrony zdrowia. Zdobyte w trakcie toku studiów kompetencje umożliwiają założenie własnej działalności gospodarczej, pełnienie funkcji menedżerskich lub zatrudnienie w instytucjach ochrony zdrowia.
Dla kogo są studia na kierunku „Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia. Health Care Technology”:
Przykładowe stanowiska pracy:
Studia prowadzone przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Prawa i Administracji
kryteria kwalifikacyjne |
uwagi |
Konkurs ocen na dyplomie - max 100 pkt 1)
1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.
|
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.
Rekrutację przeprowadza Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na Wydziale Ekonomicznym UG.
Studia prowadzone są w języku polskim.
|