fbpx Open Access Info Day UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Open Access Info Day UG

Uniwersytet Gdański zaprasza na OPEN ACCESS INFO DAY UG, który odbędzie się 23 października 2019 w godzinach 10:00-13:30 w Bibliotece Głównej UG (aula 028).

Wydarzenie organizowane jest w ramach X Tygodnia Otwartej Nauki w Polsce (21-27 października 2019).

Podczas spotkania odbędą się wykłady i prezentacje ekspertów – szczegółowy program znajduje się poniżej.

Dzień Informacyjny na Uniwersytecie Gdańskim

23 października 2019

Biblioteka Główna UG, ul. Wita Stwosza 53, 80-309 Gdańsk, aula 028

Program spotkania:

10:00 – 10:15          Otwarcie seminarium OA Info Day – Prorektor ds. Nauki – prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego – mgr Grażyna Jaśkowiak.

10:15 – 10:30          Podsumowanie działań realizowanych w ramach polityki Otwartego Dostępu UG – dr Katarzyna Świerk, kierownik Biura Nauki, Pełnomocnik UG ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych.

10:30 – 11:00          Repozytorium Uniwersytetu Gdańskiego w Bazie Wiedzy UG – zasady funkcjonowania i sposoby deponowania publikacji – mgr Alicja Tuchacz-Kurdziel, Agnieszka Kranich-Lamczyk, Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego, Oddział Bibliografii i Bibliometrii.

11:00 – 13:00          Otwarte dane badawcze – wykład i konsultacje – dr Nikodem Rycko, Platforma Otwartej Nauki, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytet Warszawski.

13.00 – 13.30          Dyskusja i zamknięcie spotkania

Spotkanie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Otwartego Dostępu.

Organizatorzy:

• STARBIOS 2 Structural Transformation to Attain Responsible BIOSciences (projekt finansowany z programu Unii Europejskiej Horizon 2020) www.starbios2.eu  www.starbios.ug.edu.pl
  • Biuro Nauki Uniwersytetu Gdańskiego
  • Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego