fbpx UG z wyróżnieniem za stworzenie EkoParku | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

UG z wyróżnieniem za stworzenie EkoParku

W 23. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” Uniwersytet Gdański został wyróżniony za stworzenie EkoParku na terenie uczelni. Organizatorem trwającego od 1996 roku konkursu na najlepsze inwestycje budowlane jest Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski. Finał miała również 3. edycja Międzynarodowego Konkursu Budownictwa "European Award”.

Oprac.: Biuro Rzecznika Prasowego UG

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Julia Bereszczyńska