fbpx Powstanie historyczna gra komputerowa - konkurs DUN 2019 rozstrzygnięty! | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Powstanie historyczna gra komputerowa - konkurs DUN 2019 rozstrzygnięty!

Mamy przyjemność poinformować, że uniwersytecki projekt pt. "Nowoczesne metody upowszechniania wyników badań historycznych: gra komputerowa" otrzymał finansowanie w ramach programu Działalność Upowszechniająca Naukę 2019 finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Autorem projektu jest mgr Wacław Kulczykowski, pracownik i doktorant Wydziału Historycznego UG, który w 2015 r. realizował już podobne zadanie. W ramach projektu "Archeologia Live & Online" finansowanego ze środków Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wraz z Mateuszem Sokalszczukiem (scriptwelder studio) był odpowiedzialny za powstanie internetowej gry "Excavate!". W grze wykorzystane zostały wyniki autentycznych badań archeologicznych prowadzonych przez mgr Kulczykowskiego na stanowisku w Nowym Monasterzysku. Gra zyskała międzynarodowy zasięg (blisko milion wyświetleń!) i została zauważona przez organizatorów 22. festiwalu filmów dokumentalnych (22nd Ji.hlava International Documentary Film Festival), który odbył się w Czechach (więcej informacji TUTAJ).

Pełny wykaz jednostek oraz zadań z zakresu działalności upowszechniającej naukę – typ wniosku: upowszechnianie, które zostały zakwalifikowane do finansowania ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2019 r.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik