fbpx Dr hab. Dariusz Aleksander Dekański – pożegnanie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dr hab. Dariusz Aleksander Dekański – pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, 7 listopada 2018 r. zmarł

śp.
dr hab. Dariusz Aleksander Dekański

pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Historii Powszechnej Średniowiecza w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego.
Profesor Dariusz Dekański był mediewistą. Specjalizował się w historii instytutów życia konsekrowanego,
zarówno zakonów mniszych (głównie cystersów), jak też zakonów mendykanckich (przede wszystkim dominikanów).
Innym polem Jego badań była polska i niemiecka historiografia Pomorza.
Dorobek naukowy Profesora Dekańskiego obejmuje zarówno publikacje monograficzne, jak też liczne artykuły wydawane w pracach zbiorowych i specjalistycznych czasopismach.
Był dojrzałym dydaktykiem. Od wielu lat uczył studentów tajników warsztatu naukowego historyków.

Żegnamy Go z wielkim smutkiem.

Wyrazy współczucia rodzinie
oraz wszystkim bliskim, przyjaciołom i kolegom
składają

Rektor, Senat i społeczność akademicka
Uniwersytetu Gdańskiego

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 9 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 12.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie przy ul. ks. Mariana Góreckiego 18. Po Mszy św. wystawienie zwłok i złożenie do grobu na Cmentarzu w Nowym Porcie przy ul. ks. Mariana Góreckiego 12.

czwartek, 8 listopada 2018 roku, 10:15