fbpx Stefan Chwin laureatem Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od Morza" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Stefan Chwin laureatem Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od Morza"

Debiutancka powieść Martyny Bundy, eseje o protestanckim Gdańsku oraz twórczość i działalność Stefana Chwina i Stanisława Jankego zostały wyróżnione Pomorską Nagrodą Literacką "Wiatr od Morza". 350 zgłoszonych pozycji oceniało 5-osobowe jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Zbigniewa Majchrowskiego. Nagrody wręczono po raz pierwszy 18 października 2018 w Centrum św. Jana w Gdańsku.

Do tytułu Książka Roku nominowana była także "bułgarska" książka dr. Artura Nowaczewskiego z Instytutu Filologii Polskiej zatytułowana "Hostel Nomadów".

Profesor Stefan Chwin otrzymał Nagrodę Literacką "Wiatr od Morza" za całokształt, czyli za twórczość i działalność.
Laureatowi i nominowanemu serdecznie gratulujemy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska