fbpx Medale Stulecia Niepodległości dla prof. Andrzeja Ceynowy i prof. Bernarda Lammka | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz uhonorował osoby, które „wyróżniają się w gdańskiej społeczności i przyczyniają do jej dobrobytu”. W poniedziałek 8 października, w Dworze Artusa odbyła się uroczysta gala „Przedsiębiorczy Gdańsk”.

W trakcie gali uhonorowano osoby „ze styku złotego trójkąta współpracy”, czyli ludzi biznesu, a także pracujących w samorządzie oraz instytucjach kultury i placówkach naukowych. Gospodarz wydarzenia – Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wręczył zaproszonym gościom Medale Stulecia Niepodległości. Wśród wyróżnionych w kategorii „nauka i kultura” znaleźli są Rektorzy Seniorzy Uniwersytetu Gdańskiego: prof. Andrzej Ceynowa i prof. Bernard Lammek. W sumie nagrodzono 27 osób w kategorii „biznes”, 12 w kategorii „nauka i kultura” oraz 26 w kategorii „administracja”.

Pełna lista wyróżnionych: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/medale-stulecia-niepodleglosci-dla-biznesmenow-urzednikow-oraz-ludzi-nauki-i-kultury,a,126926

Warto przypomnieć, że podczas gali V Światowego Zjazdu Gdańszczan „Gdańsk: Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, która odbyła się 6 lipca 2018 w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prezydent Paweł Adamowicz odznaczył Medalami Stulecia Niepodległości również naszych wybitnych profesorów: Stefana Chwina, Jerzego Limona, Cezarego Obracht-Prondzyńskiego oraz Józefa Borzyszkowskiego (profesor emerytowany). Profesorowie znaleźli się w gronie 10 wybitnych gdańskich osobowości, które wyróżniają się niezwykłymi dokonaniami na rzecz Gdańska i Polski.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik