fbpx Ogólnopolska konferencja naukowa „Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Losy – prawo – symbole” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego 23 kwietnia 2018 r. odbyła się Ogólnopolska konferencja naukowa „Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Losy – prawo – symbole”, zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji UG, Instytut Historii Wydziału Historycznego UG oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy Muzeum Narodowego w Gdańsku. Konferencja została objęta honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wiceministra Jarosława Selina oraz patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzego Gwizdały.

Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i do udziału w niej zostali zaproszeni najwybitniejsi specjaliści będący przedstawicielami różnych dziedzin nauki – zarówno ze środowiska akademickiego, Muzeum Narodowego w Gdańsku, jak i Kościoła katolickiego. Sesji naukowej towarzyszyła laudacja najnowszej książka autorstwa prof. Beaty Możejko pt. Burzliwe dzieje wielkiej karaweli „Peter von Danzig”. Z „Sądem Ostatecznym” Hansa Memlinga w tle, wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie naukowe, w którym uczestniczyło znacznie przeszło stu uczestników reprezentujących kilkanaście różnych podmiotów naukowych, zakończył specjalny pokaz tryptyku Sąd Ostateczny Hansa Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

memling 1memling 2memling 3memling 4memling 5memling 6memling 7memling 6
czwartek, 26 kwietnia 2018 roku, 12:04