fbpx Prof. Tadeusz Palmowski otrzymał medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Prof. Tadeusz Palmowski otrzymał medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Jak co roku, 10 lutego 2018 r., obchodzono rocznicę nadania Gdyni praw miejskich. Mieszkańcy wspólnie świętują 92. urodziny miasta. W Teatrze Miejskim w Gdyni odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” oraz nagrody „Czas Gdyni” dla najlepszych inwestycji w 2017 roku.

- Gdynia jest sukcesem państwa, narodu i poszczególnych osób. Warto to podkreślić nie tylko w urodziny naszego miasta, ale również uwzględniając 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy i my, włodarze miasta, będziemy się starać nie zaprzepaścić osiągnięć minionych czasów i pokoleń – mówiła podczas uroczystej sesji Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, która w swojej wypowiedzi przypomniała dzieje powstania Gdyni, wspomniała też o najważniejszych osobach biorących udział w powstaniu i rozwoju miasta.

Co roku podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni wręczane są medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni”. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawanym przez Radę Miasta Gdyni. W tym roku rada zadecydowała o nadaniu go trzem zasłużonym dla naszego miasta osobom:

• Marii Jolancie Obarze – wieloletniej pielęgniarce społecznej gdyńskiego szpitala
  • Tadeuszowi Palmowskiemu – profesorowi nauk o ziemi, badaczowi gospodarczych przemian Gdyni i doradcy Rady Miasta Gdyni
  • Monice Płocke – dyrektor zarządzającej pionu IT Nordea AB.

- Panie profesorze, dziękujemy i prosimy o więcej. Pan Tadeusz Palmowski jest profesorem nauk o ziemi, wybitnym naukowcem, znawcą i badaczem Gdyni, podróżnikiem, a także mieszkańcem ul. Świętojańskiej. Prof. dr hab. Tadeusz Palmowski w latach 1994-2002 był członkiem spoza Rady Miasta Komisji Strategii i Finansów Rady Miasta Gdyni. Wspierał radnych swoją wiedzą i doświadczeniem – mówił w laudacji dr Marcin Wołek, radny miasta.

Pan Tadeusz Palmowski przebywa obecnie w Nowej Zelandii gdzie między innymi promuje Gdynię. Nie mógł uczestniczyć w uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni. W jego imieniu medal odebrała jego żona, Joanna Palmowska.

- Tadeusz jest prawdziwym miłośnikiem naszego miasta, jest bardzo zaangażowany w jego sprawy i jest wielkim propagatorem Gdyni – mówiła Joanna Palmowska, żona nagrodzonego.

Źródło: gdynia.pl

Prof. Tadeusz Palmowski