fbpx Kongres Młodej Nauki zdobył Laur Uniwersytecki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Kongres Młodej Nauki zdobył Laur Uniwersytecki

Konferencja Kongres Młodej Nauki „Nauki społeczne i humanistyczne – między teorią a praktyką”, która odbyła się w dniach 22–24 września 2017 roku na Uniwersytecie Gdańskim otrzymała Laur Uniwersytecki przyznawany przez Forum Uniwersytetów Polskich w kategorii Uniwersytecka Inicjatywa Naukowa. Projekt został zgłoszony do konkursu przez jednego z organizatorów Kongresu – Parlament Studentów UG. Wybór laureatów dokonany został drogą głosowania internetowego.

Laury Uniwersyteckie przyznawane są w 6 kategoriach (Uniwersytecki Akademik, Uniwersytecki Ambasador, Uniwersyteckie Praktyki, Uniwersytecka Inicjatywa Naukowa, Uniwersytecka Inicjatywa Kulturalna oraz Uniwersytecki Projekt). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego podczas Gali Laurów Uniwersyteckich, zorganizowanej przez Forum Uniwersytetów Polskich i Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego.

Organizatorami Kongresu Młodej Nauki byli: Zatoka Nauki, czasopismo „Progress”, Parlament Studentów UG, Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Rada Doktorantów UG; Partnerami: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator”, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich. Patronatem wydarzenie objęli JM Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli ten projekt, oddając na niego swój głos.

Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik
wtorek, 30 stycznia 2018 roku, 12:59