fbpx Uroczyste nasadzenie drzew w Bałtyckim Kampusie UG w Gdańsku-Oliwie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uroczyste nasadzenie drzew w Bałtyckim Kampusie UG w Gdańsku-Oliwie

8 października 2016 r. odbyło się uroczyste nasadzenie drzew w Bałtyckim Kampusie UG w Gdańsku-Oliwie organizowane przez Pierwszy Klub Soroptimist International w Gdańsku w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia działalności klubu.

Uroczystość była kontynuacją projektu „Let’s Go Green” z 2015 roku. W ramach projektu Federacji Europejskiej Soroptimist International, członkinie klubów z Gdańska i Kolonii nasadziły wspólnie 6 drzew na terenie Bałtyckiego Kampusu UG. W tym roku, z okazji obchodów 20-lecia Pierwszego Klubu w Gdańsku, do projektu nasadzenia drzew dołączył Klub Soroptimist International z Kanazawa w Japonii.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego prof. Krzysztof Bielawski.

O organizacji:

Soroptimist International jest międzynarodową organizacją pozarządową, neutralną politycznie i światopoglądowo. Zrzesza ponad 130 tysięcy członkiń w 126 krajach świata. Organizacja ściśle współpracuje z ONZ i Radą Europy, przy których posiada swoje przedstawicielstwa.

Klub SI w Gdańsku działający od 1996 roku jest organizacją pożytku publicznego. Kobiety zrzeszone w SI są aktywne zawodowo, wykształcone, o wysokim poziomie etycznym i otwarte na pomoc ludziom potrzebującym. Charakteryzuje je odpowiedzialność, kreatywność i aktywny stosunek do życia. Wszystkie członkinie angażują się w działalność klubu nieodpłatnie.

Najważniejsze cele Soroptimist International:

• zwiększanie szans kobiet na zatrudnienie oraz zdobycie nowych umiejętności
  • zwalczanie przemocy wobec dziewcząt i kobiet
  • praca na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia
  • działanie na rzecz jakości środowiska naturalnego.

Więcej informacji:
www.soroptimist.gdansk.pl
www.facebook.com/SoroptimistInternationalGdanskPoland
info@soroptimist.gdansk.pl

soroptimist international 1soroptimist international 2soroptimist international 3
poniedziałek, 17 października 2016 roku, 10:15