fbpx Umowa pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Umowa pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Uniwersytet Gdański podpisał porozumienie o współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To połączenie nauki i praktyki, które zaowocuje wspólnymi przedsięwzięciami. Podpisanie umowy odbyło się 4 października 2016 r. na Uniwersytecie Gdańskim.

Przedmiotem umowy jest współpraca partnerska w zakresie działalności dydaktycznej  i rozwojowej oraz działalności naukowej, badawczej, a także w realizacji wspólnych projektów z zakresu ubezpieczeń społecznych. To współpraca łącząca  naukę i praktykę ubezpieczeniową, która umożliwi stosowanie oraz realizowanie społecznie wartościowych przedsięwzięć.

W ramach umowy Uniwersytet Gdański zobowiązuje się do udziału we wspólnych projektach naukowych, badawczych, rozwojowych doradztwa, konsultacji naukowych.

Z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jako Partner UG, zobowiązuje się m.in. do prowadzenia wykładów z wykorzystaniem infrastruktury uniwersytetu, współpracy w zakresie studiów podyplomowych, umożliwienia studentom i doktorantom UG odbycia staży i praktyk w ZUS, prowadzenia konsultacji dla studentów, doktorantów oraz pracowników uniwersytetu, w zakresie ubezpieczeń społecznych, wsparcia merytorycznego studentów i doktorantów piszących prace dyplomowe z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym udostępnienia materiałów zgodnych z tematyką prac.

Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego umowę podpisał Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała, a ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wiceprezes Zakładu dr Marcin Wojewódka. W spotkaniu udział wzięli również dr Kamila Bielawska z Wydziału Zarządzania UG, dr Tomasz Sowiński z Wydziału Prawa i Administracji UG oraz Dyrektor Oddziału ZUS w Gdańsku Pani Aneta Pawłowska.

pzu ug 1pzu ug 2
środa, 5 października 2016 roku, 8:43