fbpx Złoty Medal za Zasługi dla Pracodawców Pomorza dla Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Złoty Medal za Zasługi dla Pracodawców Pomorza dla Uniwersytetu Gdańskiego

Miło nam poinformować, że 29 września 2016 r. podczas Gali Jubileuszu 25-lecia Pracodawców Pomorza Uniwersytet Gdański został wyróżniony Złotym Medalem za Zasługi dla Pracodawców Pomorza, jednej z najstarszych organizacji pracodawców w Polsce. Uczelnia została doceniona „za aktywne i skuteczne podejmowanie działań umożliwiających realną współpracę środowiska naukowego i gospodarczego”.

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku uroczyście świętowano 25. rocznicę powstania jednej z najstarszych organizacji pracodawców w Polsce. W podsumowaniu ćwierćwiecza działalności organizacji udział wzięli przedsiębiorcy, politycy, naukowcy, samorządowcy oraz goście specjalni - trzej byli prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, którzy otrzymali tytuły: „Honorowy Pracodawca 25-lecia”.

Oprócz Uniwersytetu Gdańskiego medale otrzymały również inne trójmiejskie uczelnie: Akademia Morska w Gdyni, Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska. Osobnym medalem został odznaczony prof. Jerzy Młynarczyk, rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, poseł na Sejm IV kadencji, sportowiec – olimpijczyk, były prezydent Gdańska.

„Pracodawcy Pomorza” to największa i najstarsza organizacja pracodawców działającą na obszarze województwa pomorskiego. Działa od 1991 roku na podstawie ustawy o organizacjach pracodawców (Dz. U. z 1991 r. Nr 55 poz. 235 z późniejszymi zmianami). Z racji przynależności do Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej posiada status organizacji reprezentatywnej – przez co ma bezpośredni wpływ na ustawodawstwo w ramach konsultacji społecznych oraz dostęp do funduszy unijnych dedykowanych organizacjom reprezentatywnym. Zrzesza blisko 800 firm o różnym profilu działalności. Członkowie organizacji zasiadają m.in. w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, w Wojewódzkiej i Powiatowych Radach Zatrudnienia, w Komitetach Monitorujących i Sterujących Programami Operacyjnymi oraz biorą aktywny udział w większości wydarzeń gospodarczych w kraju i regionie. Więcej informacji o organizacji znajduje się na stronie: http://pracodawcypomorza.pl/

Monika Rogo

plakietka z medalem