fbpx Wykłady popularnonaukowe w ramach konferencji "Quantum phenomena: Between the whole and the Parts" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

21-23 września 2016 r. odbędzie się konferencja naukowa realizowana w ramach grantu Fundacji Templetona pt.: „Quantum phenomena: Between the whole and the Parts”. W konferencji wezmą udział światowej sławy uczeni m. in. Charles H. Bennett (IBM Watson Research Center, USA), współodkrywca kwantowej teleportacji, doktor hc UG oraz Wojciech H. Żurek (Los Alamos National Laboratory, USA) twórca koncepcji Darwinizmu kwantowego.

Głównym organizatorem konferencji jest beneficjent grantu Templetona - Politechnika Gdańska (Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej) we współpracy z Krajowym Centrum Informatyki Kwantowej przy Uniwersytecie Gdańskim.

Części poranne konferencji, odbywające się w Auli A Wydziału Ekonomicznego UG (ul. Armii Krajowej 119/121, Sopot) w godzinach 9:50-11:50 (21-23.09.2016) mają charakter popularnonaukowy i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych problematyką konferencji, w tym zwłaszcza dla uczniów liceów z klas matematyczno-fizycznych.

Więcej informacji można znaleźć  na stronie internetowej konferencji: quantum-phenomena-conference.mif.pg.gda.pl

poniedziałek, 19 września 2016 roku, 13:19