fbpx Paweł Orłowski w zarządzie Województwa Pomorskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Paweł Orłowski w zarządzie Województwa Pomorskiego

Paweł Orłowski ma 40 lat, jest mieszkańcem Sopotu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, wiceprezydent Sopotu w latach 2006-2010, Poseł na Sejm RP w latach 2010-2011, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego/Infrastruktury i Rozwoju w latach 2011-2015, Wiceprezes zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o. od 2016. Odznaczony Honorową Odznaką za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego (2015), Medalem Honorowym Związku Miast Polskich (2014), Komandorią z Gwiazdą Królewskiego Norweskiego Orderu Zasługi (Norwegia, 2012). W zarządzie Województwa Pomorskiego będzie odpowiadał za sprawy z zakresu ochrony zdrowia oraz polityki społecznej.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 12 września 2016 r., radni podjęli decyzję o powołaniu Pawła Orłowskiego na stanowisko członka zarządu Województwa Pomorskiego. W tajnym głosowaniu otrzymał on 22 głosów „za", przy 8 głosach „przeciw".

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, rekomendując Pawła Orłowskiego do zarządu Województwa Pomorskiego powiedział: – To osoba z dużym doświadczeniem i gotowa na realizację powierzonych nowych zadań, m.in.: ochrony zdrowia i polityki społecznej. Jako wiceprezydent Sopotu odpowiadał m.in. za sprawy zdrowia i polityki społecznej, sprawy seniorów itp.

Jako wiceminister rozwoju regionalnego efektywnie zarządzał Europejskim Funduszem Społecznym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, o budżecie w wysokości ponad 11 mld euro, który wspierał, m.in. rynek pracy, integrację społeczną, edukację i ochronę zdrowia. Stworzył wraz z zespołem i brał udział w negocjacjach unijnych Programów Operacyjnych: Wiedza Edukacja Rozwój oraz Polska Cyfrowa 2014-2020, o budżetach w łącznej wysokości ponad 6 mld euro.

Źródło: portal pomorskie.eu

Fot. Sławomir Lewandowski