fbpx Targi Akademia 2016 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Targi Akademia 2016

W dniach 21-22 marca 2016 na Uniwersytecie Gdańskim już po raz 22. odbyły się Targi Akademia. W tym roku Wydział Prawa i Administracji odwiedziło ponad dziesięć tysięcy uczestników, dla których stoiska przygotowało sześćdziesięciu czterech wystawców.

Targi Akademia skierowane były do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy niedługo rozpoczną kolejny etap nauki – studia. Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą uczelni i szkół wyższych z całego kraju, porozmawiać na temat rekrutacji, przebiegu nauki oraz życia studenckiego.

Ponadto na odwiedzających czekały porady przedmaturalne przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku, wykłady Gości Specjalnych oraz próbne matury z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, geografii i WOSu.

Targom Akademia towarzyszyły Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. Na poszczególnych wydziałach studenci i pracownicy przygotowali z tej okazji szereg atrakcji oraz zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów i pracowni naukowych.

Jak co roku Targi Akademia połączone z Dniami Otwartymi Uniwersytetu Gdańskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony uczniów i nauczycieli.

Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik
czwartek, 24 marca 2016 roku, 11:25