fbpx Druga edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Druga edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Uniwersytecie Gdańskim

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 15 marca 2016 roku na Wydziale Zarządzania odbyła się uroczysta inauguracja drugiej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy jest ogólnopolskim projektem polegającym na edukacji ekonomicznej uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych. Organizatorami EUD jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz wiodące ośrodki akademickie z całej Polski. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Narodowy Bank Polski.

Zajęcia dla dzieci są prowadzone przez wykładowców akademickich w formie interaktywnej – jako połącznie wykładu, dyskusji, prac warsztatowych oraz publicznej prezentacji ich wyników. Problematyka zajęć obejmuje zagadnienia z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, psychologii oraz etyki biznesu.

Podczas trwania zajęć dla dzieci realizowane są jednocześnie wykłady dla rodziców i opiekunów – z zakresu wychowania, kształtowania postaw przedsiębiorczych oraz edukacji ekonomicznej dla najmłodszych.

Każda edycja EUD obejmuje sześć spotkań. Uczestnictwo w czterech z nich uprawnia studenta do zaliczenia semestru, natomiast uczestnictwo we wszystkich – do zaliczenia semestru z wyróżnieniem. Na ostatnich zajęciach w semestrze odbywa się test z wiedzy ekonomicznej. Troje studentów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, którzy napiszą test najlepiej, zostaje laureatami danej edycji i otrzymuje cenne nagrody.

Pierwszy wykład dla dzieci w drugiej edycji EUD zatytułowany Na czym polega marketing w internecie? przeprowadziła pani dr Anna Dziadkiewicz z Katedry Marketingu na Wydziale Zarządzania, a pierwsze zajęcia dla rodziców p.t. Kreatywny dialog – czy istnieje potrzeba negocjacji? – pani dr Natasza Kosakowska-Berezecka z Instytutu Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych UG. Kolejne zajęcia EUD zaplanowano na 5, 12 i 26 kwietnia, 17 oraz 31 maja. Wszystkie odbędą się na Wydziale Zarządzania w godzinach 17:30-19:00.

Rekrutacja wciąż trwa – chętnych prosimy o zapisywanie się na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2.

Więcej informacji, m.in. harmonogram zajęć, galerię zdjęć oraz filmy nakręcone podczas zajęć dla dzieci można przeczytać i obejrzeć na stronie http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/.

dr Sabina Nowak
Katedra Ekonometrii