fbpx Odznaczenie "Bene Merito" dla Edwarda Kajdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Odznaczenie "Bene Merito" dla Edwarda Kajdańskiego

Edward Kajdański, pisarz, malarz, dyplomata, od wielu lat współpracujący z Uniwersytetem Gdańskim (obecnie jest członkiem Rady Naukowej Centrum Studiów Azji Wschodniej UG) został wyróżniony odznaczeniem „Bene Merito” za zasługi dla relacji polsko-chińskich. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbędzie się 4 września (piątek), o godz. 11.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Zapraszamy.

Minister Spraw Zagranicznych RP przyznał panu Edwardowi Kajdańskiemu prestiżową odznakę „Bene Merito” za zasługi dla relacji polsko-chińskich, w szczególności w dziedzinie wzajemnego poznania kultur i badania kontaktów historycznych. Odznaka Honorowa „Bene Merito” została ustanowiona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2009 jako zaszczytne honorowe wyróżnienie nadawane obywatelom polskim oraz obywatelom państw obcych za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Odznaczenie wręczy Marszałek Województwa Pomorskiego.

Odznaczenie "Bene Merito"
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska