fbpx Sukces absolwenta informatyki ekonomicznej z wydziału Zarządzania UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sukces absolwenta informatyki ekonomicznej z wydziału Zarządzania UG

Karol Gierszewski, absolwent  specjalności informatyka ekonomiczna z WZ UG zajął 3 miejsce podczas trzeciej edycji Mistrzostw Polski w testowaniu oprogramowania Testing cup 2015. Gratulujemy!

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz drużynowej, gdzie rywalizowały zespoły złożone maksymalnie z 3 osób. Podczas pierwszego etapu konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z aplikacją stworzoną specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Znajdowała się w niej spora ilość zadań, w których organizatorzy poukrywali defekty programistyczne. Celem uczestników było znalezienie jak największej ich  ilości a także sformułowanie prawidłowego ich komentarza. W celu wykrycia defektów należało wykazać się nie tylko kreatywnością czy sprawnym myśleniem algorytmicznym, lecz przede wszystkim  - wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem informatycznym.

Do drugiego, finałowego etapu, zakwalifikowało się 10 najlepszych zawodników i drużyn. Tym razem, przed pretendentami do tytułu najlepszego testera w kraju postawiono  znacznie bardziej skomplikowane zadanie. Zawodnicy musieli przeprowadzić testy zgodności wcześniej poznanej już aplikacji z jej specyfikacją powykonawczą a następnie stworzenie raportu, zawierającego podsumowanie przeprowadzonych działań oraz opinię o jakości testowanego programu. Uczestnicy już podczas trwania III Mistrzostw Polski w Testowaniu Oprogramowania mogli obserwować na ekranach na bieżąco rywalizację i klasyfikację.

W trakcie zawodów przeprowadzono również prezentacje, polskich i zagranicznych prelegentów, w których mogli uczestniczyć zarówno widzowie jak i  zawodnicy. Laureaci oprócz pucharów otrzymali nagrody pieniężne oraz bony, umożliwiające im wybór - bezpłatne informatyczne egzaminy certyfikacyjne.

Więcej informacji: http://testingcup.pl/

Sukces absolwenta informatyki ekonomicznej z wydziału Zarządzania UGSukces absolwenta informatyki ekonomicznej z wydziału Zarządzania UG
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Iwona Kuklińska