fbpx Nowe zasady komercjalizacji na UG – spotkanie informacyjne | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nowe zasady komercjalizacji na UG – spotkanie informacyjne

1 października 2014 roku w życie weszła nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 572 ze zm.).
Naukowcy i badacze zyskali nowe prawa i obowiązki, związane z komercjalizacją wyników badań naukowych i prac badawczo rozwojowych.
Informacje na temat nowych zasad komercjalizacji oraz zasad zarządzania i rozporządzania prawami do wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, a także know-how związanego z tymi wynikami, wygenerowanych przez pracowników UG zostaną przedstawione na spotkaniu informacyjnym.
Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2014 r. o godz. 12:30 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej UG (na parterze). Wstęp wolny.
Program spotkania:
1. Zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym dot. komercjalizacji i transferu technologii.
2. Prezentacja nowo powołanego Rzecznika Patentowego UG.
3. Prezentacja Centrum Transferu Technologii UG jako nowo utworzonego  podmiotu do komercjalizacji bezpośredniej na UG.
4. Prezentacja Centrum Badań i Komercjalizacji Nowych Technologii Sp. z o.o. jako nowo utworzonego podmiotu do komercjalizacji pośredniej na UG.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 3 grudnia 2014 r. pod numerem telefonu 725 994 400 lub na adres e-mail: biuro@ctt.ug.edu.pl
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz