fbpx Naukowcy z UG w Państwowej Radzie Ochrony Przyrody | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Naukowcy z UG w Państwowej Radzie Ochrony Przyrody

Dwóch pracowników Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Krzysztof Skóra ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii w Helu i prof. UG, dr hab. Mariusz Czepczyński z Katedry Gospodarki Przestrzennej Instytutu Geografii UG oraz  prof. dr hab. Jacek Herbich z Wydziału Biologii UG zostali powołani do Państwowej Rady Ochrony Przyrody.

Państwowa Rady Ochrony Przyrody jest ciałem doradczym przy Ministrze Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej.

Do jej głównych zadań należy:

- ocena realizacji ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody;
- opiniowanie strategii, planów i programów dotyczących ochrony przyrody;
- ocena realizacji krajowej strategii ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej;
- opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących ochrony przyrody;
- przedstawienie wniosków i opinii w sprawach ochrony przyrody;
- popularyzowanie ochrony przyrody.

Rada liczy 40 członków, a jej kadencje są pięcioletnie.

Więcej informacji na stronie ministerstwa środowiska:
Pełny skład nowej Rady Ochrony Przyrody na stronie Wydziału Oceanografii i Geografii UG: http://oig.ug.edu.pl/media/aktualnosci/38008/powolania_czlonkow_panstwowej_rady_ochrony_przyrody

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz