Wielkoformatowe modele drapieżnych stawonogów - przedstawicieli pajęczaków i owadów - wzbogaciły wystawę zatytułowaną „Zabójcy bez winy”, która oglądać można na Wydziale Biologii UG.
Wystawa jest własnością Muzeum i Instytutu Zoologii PAN, eksponowana była w Muzeum Ewolucji, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, teraz – na pięć lat – trafiła do Gdańska.
Na wystawę składa się 100 eksponatów, wypchanych ptaków, gadów i ssaków. Kolekcję można oglądać w korytarzu łączącym hol Wydziału Biologii z Pracownią Dydaktyki Biologii. Do najcenniejszych i eksponatów należą: kiwi brunatny (Apteryx australis), przedstawiciel ptaków rajskich – cudowronka mniejsza (Paradisea minor) i jeden najbardziej osobliwych ssaków na Ziemi – łuskowiec chiński, albo pangolin pięciopalczasty (Manis pentadactyla). Dużą wartość, pod względem dydaktycznym stanowi niemal kompletna kolekcja krajowych ptaków szponiastych. Wystawę wzbogacono o najcenniejsze okazy z kolekcji Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców UG m.in. kolczatka australijska (Tachyglossus aculeatus), przedstawiciel ssaków jajorodnych – stekowców. Jest to jeden z zaledwie kilku okazów tego gatunku w Polsce.
Więcej:http://biology.ug.edu.pl/media/aktualnosci/37646/nowe_eksponaty_na_wystawie_zabojcy_bez_winy