fbpx Monika Selin - "Polką z Werwą" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Monika Selin - "Polką z Werwą"

Monika Selin, koordynatorka projektu „Błękitna Szkoła - Warsztaty Morskie" w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu wygrała w plebiscycie „Polacy z Werwą” w kategorii Ochrona Środowiska. Gratulujemy!

Monika Selin jest z wykształcenia pedagogiem, ukończyła biologię ze specjalnością nauczycielską na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Prowadzone przez nią warsztaty przybliżają uczestnikom zajęć wiedzę z zakresu biologii i ekologii Bałtyku oraz jego strefy przybrzeżnej. Jeszcze podczas studiów i praktyk zawodowych w gimnazjum i liceum ogólnokształcącym organizowała i koordynowała wiele akcji o charakterze edukacyjnym i tematyce związanej z szeroko pojętą ochroną środowiska, takich jak ogólnoeuropejska akcja edukacyjno-badawcza „Coastwatch Europe – Obserwator Wybrzeża Europy", warsztaty hydrobiologiczne dla uczniów gimnazjów czy zajęcia terenowe z zakresu hydrobiologii dla uczniów liceów.

W trakcie pracy w Stacji Morskiej w Helu m.in. współorganizowała i przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli 54 szkół gimnazjalnych województwa pomorskiego pn. „Poznajmy i chrońmy bioróżnorodność Morza Bałtyckiego", była współorganizatorką XXIV europejskiej Konferencji badaczy wielorybów, delfinów i morświnów – European Cetacean Society w Stralsundzie (2010) czy reprezentowała Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego podczas I Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie.

Gala retransmitowana będzie na antenie telewizji TVN, w sobotę 11 października o godz. 17:00.

Fot. Wojciech Górski
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz