fbpx Rzecznik Patentowy UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rzecznik Patentowy UG

Stanowisko Rzecznika Patentowego UG objął dr Krzysztof Czub, polski i europejski rzecznik patentowy, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji UG. Rzecznik Patentowy Uniwersytetu Gdańskiego współpracuje z Centrum Transferu Technologii UG.

Do podstawowych zadań Rzecznika Patentowego UG należy:
- pomoc prawna w sporządzaniu dokumentacji zgłoszeniowej przedmiotów własności przemysłowej (wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych i znaków towarowych), co do których prawa majątkowe przysługują Uniwersytetowi Gdańskiemu i UG będzie występował jako zgłaszający,
- prowadzenie postępowań przed właściwymi organami w sprawach o udzielanie praw wyłącznych w odniesieniu do wymienionych wyżej dóbr niematerialnych,
- konsultacje w sprawach ochrony własności intelektualnej i przemysłowej w przypadku, gdy dotyczy to spraw, w których prawa majątkowe przysługują Uniwersytetowi Gdańskiemu.

Dyżury rzecznika patentowego odbywać się będą w środy, w godz. 10.15 – 12.15 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG, pok. 4034.

Kontakt:
Rzecznik Patentowy UG