fbpx Pięcioro młodych, zdolnych naukowców z UG ze stypendiami MNiSW | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Pięcioro młodych, zdolnych naukowców z UG ze stypendiami MNiSW

Pięcioro wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego znalazło się w gronie stypendystów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Gratulujemy!

MNiSW ogłosiło listę najlepszych badaczy, którzy nie przekroczyli 35. roku życia, a którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym. W ramach stypendium dostaną oni do 5 tys. zł miesięcznie przez najbliższe trzy lata. W  dziewiątej edycji konkursu na stypendia dla wybitnych, młodych naukowców wpłynęło ponad 720 wniosków. Spośród nich wyłoniono 202 laureatów.

W gronie laureatów znalazło się pięcioro naukowców związanych z UG są to:
Dr hab. Michał Harciarek (Wydział Nauk Społecznych)
Dr hab. Marcin Wieśniak (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki)
Dr Agnieszka Katarzyna Gajewicz (Wydział Chemii)
Dr Magdalena Stobińska (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki)
Dr Mariusz Stanisław Grinholc (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego)

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz