Nowy, zmodyfikowany program Komisji Europejskiej Erasmus+ umożliwia – podobnie jak jego starsza wersja, LLP Erasmus – odbycie dwu- lub trzymiesięcznej praktyki w zagranicznej firmie, przedsiębiorstwie, placówce naukowo-badawczej itp. i uzyskania dofinansowania z funduszy programu. Praktyka zagraniczna w ramach Erasmusa jest doskonałą okazją zyskania doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku. Nowością w programie Erasmus+ jest pojawienie się możliwości wyjazdu tegorocznych absolwentów! Uniwersytet Gdański otrzymał w tym roku akademickim dofinansowanie do wyjazdów dla ok. 35 osób (dokładna liczba uczestników zależy od wyboru kraju docelowego i powiązanej z nim kwoty grantu).
Wymagane dokumenty to:
List Intencyjny (Letter of Intent) – poświadczający gotowość wybranej przez studenta instytucji do przyjęcia go na praktykę. Wybrana placówka powinna oferować praktykę ściśle wiążącą się ze studiowanym kierunkiem. Zainteresowany student samodzielnie poszukuje placówki goszczącej (podobnie jak przy poszukiwaniu pracy);
Formularz Stypendysty – zawierający dane studenta i informacje o praktyce, na którym podpis składa Koordynator Wydziałowy/Instytutowy Erasmusa po uprzednim sprawdzeniu, czy student spełnia wymogi stawiane kandydatom z danej jednostki (wymogi te są dostępne w ogłoszeniach udostępnianych przez Koordynatorów w poszczególnych jednostkach uczelni).
Komplet dokumentów będzie można składać w Biurze Wymiany Zagranicznej Erasmus (BWZE) od 02 VI 2014 (od godz. 09:00) aż do 15 IV 2015 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Jeśli zainteresował Cię program praktyk Erasmus+, koniecznie zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi organizowania wyjazdu na stronie internetowej BWZE:
Znajdziesz tam również wzory dokumentów.
Informacji udziela koordynator praktyk programu Erasmus+ mgr Barbara Wawro (Rektorat, pok. 318, pon., wt. i śr. 09:00-12:30, czw. i pt. 10:00-14:00, tel.: 58 523 24 67, barbara.wawro@univ.gda.pl