fbpx Apel do środowiska akademickiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Apel do środowiska akademickiego

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do obecnych i byłych Pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, Studentów i Absolwentów, a także Sympatyków Uczelni o rozważenie możliwości przekazania do zasobu Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego materiałów archiwalnych powstałych w wyniku Państwa działalności związanej z Uczelnią (fotografii, nagrań, akt, dokumentów, korespondencji, dyplomów, wycinków prasowych, itp.). Życzliwość Państwa w tym zakresie umożliwiłaby poszerzenie wiedzy dotyczącej dziejów nauki gdańskiej, historii Regionu i osób z nim związanych.

Dokumentacja przechowywana w Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego ma przede wszystkim charakter urzędowy. Dokumentuje 50-letnią historię Uniwersytetu Gdańskiego oraz historie jej poprzedniczek: Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie,  Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku i Wyższej Szkoły Handlu Morskiego w Sopocie. Państwa materiały ukazujące inny punkt widzenia będą idealnym uzupełnieniem zgromadzonych przez Archiwum zbiorów.

Ważną rolę w działaniach Archiwum, służącą uzupełnianiu zasobu, pełni także wywoływanie źródeł. Jeżeli więc chcieliby Państwo podzielić się swoimi wspomnieniami z czasów studiów lub pracy na Uniwersytecie i uwiecznić je w formie wywiadu, wspomnień pisanych lub mówionych serdecznie zapraszamy do kontaktu z Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące możliwości przekazania nam Państwa spuścizny lub podzielenia się z nami Państwa historią. Jednocześnie zobowiązujemy się do przestrzegania przyjętych na siebie warunków postawionych w formie umowy z ofiarodawcą.

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani donacją, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 58 523 23 27 lub 725 991 072, korespondencyjny, mailowy archiwum@ug.edu.plmonika.pluciennik@ug.edu.pl lub osobisty w siedzibie Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 8, wejście w budynku Neofilologii – poziom -1. Czynne w dni powszednie od 8:00 do 16:00.

Kierownik Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego

dr Monika Płuciennik