Cel studiów
Celem studiów jest nie tylko przekazanie uczestnikom gruntownej wiedzy teoretycznej o funkcjonującym systemie ochrony zdrowia, ale także naświetlenie praktycznych problemów związanych z finansowaniem systemu, wykonywaniem zawodów medycznych, czy ponoszeniem odpowiedzialności prawnej w tym zakresie. Dlatego też wśród wykładowców znajdują się liczni pracownicy naukowo-dydaktyczni, ale także praktycy związani na co dzień z systemem ochrony zdrowia bądź systemem wymiaru sprawiedliwości. Wierzymy, że wyjątkowo dobrana kadra zapewni osiągnięcie celów, jakie przyświecały organizatorom studiów.
Wiedza i umiejętności nabyte w ramach studiów podyplomowych umożliwią absolwentom profesjonalne i jeszcze bardziej efektywne wykonywanie zawodów związanych z szeroko pojętym systemem ochrony zdrowia. Znajomość zagadnień objętych programem studiów pozwala nie tylko na uzyskanie szerokiej perspektywy na problemy systemu ochrony zdrowia, ale także na zminimalizowanie ryzyka nieprawidłowego postępowania w relacjach z uczestnikami tego systemu.
Szeroko omawiana problematyka prawna pozwala na uzyskanie solidnej bazy wiedzy teoretycznej, poruszane w czasie studiów zagadnienia bioetyczne ułatwiają poruszanie się w obszarach, w których ustawodawstwo jest niepełne lub w ogóle go brakuje, a wymiana poglądów i doświadczeń między wykładowcami i słuchaczami reprezentującymi zarówno zawody prawnicze, jak i medyczne, pozwala na zgłębienie wzajemnego porozumienia i wypracowanie rozwiązań kompromisowych.