4 semestry, od kwietnia 2022 r. do grudnia 2023 r.
Studia prowadzone są w formie niestacjonarnej, w trybie hybrydowym, tj. zajęcia w uczelni (Wydział Nauk Społecznych, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4), zajęcia zdalne (on-line), praktyki zawodowe.
Program studiów podyplomowych obejmuje łącznie 1065 godzin, w tym:
Zajęcia dydaktyczne realizowane będą w ramach:
- zjazdów sobotnio-niedzielnych 2-3 razy w miesiącu, począwszy od 23/24.04.2022 r.
oraz
- zajęć on-line w piątki po południu
oraz
- tygodniowego zjazdu po zakończeniu roku szkolnego (hybrydowo).
Plan studiów przewiduje 4 praktyki o zróżnicowanym charakterze. Za zgodą koordynatorów praktyk, wyznaczonych przez UG, praktyki będą mogły być realizowane w placówkach wskazanych przez uczestnika studiów (np. w jego miejscu pracy lub w pobliżu miejsca zamieszkania), pod warunkiem, że placówka taka spełnia warunki do odbycia danej praktyki. Osobom, które nie wskażą takich placówek wyznaczone zostaną odpowiednie placówki (po dwie dla każdej praktyki), w których umożliwi się realizację obowiązkowych praktyk.
Niezależnie od miejsca odbywania praktyki, opiekę nad praktykami sprawują koordynatorzy, którzy przygotowują plany praktyk, oceniają ich przebieg i sprawdzają poprawność dokumentacji.
Nie przewiduje się zwolnienia z praktyk.
W sprawach wątpliwych o przyjęciu na studia podyplomowe rozstrzyga kierownik studiów podyplomowych.
Miejsce składania dokumentów:
Instytut Pedagogiki, Wydział Nauk Społecznych UG,
ul. Jana Bażyńskiego 4,
80-309 Gdańsk,
nr pokoju A 408 (skrzydło A, poziom 400 - II piętro)
Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się za pośrednictwem narzędzia Internetowej Rejestracji Kandydatów na Studia Podyplomowe - IRK.
Etapy:
Kadrę studiów podyplomowych tworzą w przeważającej mierze pracownicy Zakładu Pedagogiki Specjalnej Instytutu Pedagogiki WNS, a także osoby z tym zakładem współpracujące.