Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego 18 maja 2018 r. odbyło się pierwsze sympozjum naukowe pt. „Stan i perspektywy ochrony zdrowia w Polsce”. Celem spotkania w szerokim gronie uniwersyteckich ekspertów i praktyków było sformułowanie wniosków pozwalających na ocenę funkcjonowania organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. Gośćmi sympozjum i zorganizowanych w jego ramach paneli dyskusyjnych byli przedstawiciele administracji państwowej, jednostek samorządów terytorialnych, władz jednostek szpitalnych województwa pomorskiego oraz grono naukowców zajmujących się aspektami ochrony zdrowia.
Organizatorem sympozjum była Katedra Bankowości i Finansów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Tematyka sympozjum dotyczyła aktualnych problemów ochrony zdrowia w Polsce i jest niezmiernie istotna z punktu widzenia rozwoju państwa oraz zrównoważonego rozwoju systemu ochrony zdrowia. Zaproszeniu goście – uniwersyteccy eksperci, praktycy, przedstawiciele administracji państwowej, samorządu, szpitali rozmawiali między innymi o zmianach wprowadzanych w systemie ochrony zdrowia województwa pomorskiego oraz planach dla pomorskiej służby zdrowia, zarządzaniu służbą zdrowia oraz jej finansowaniu czy aspektach sektora prywatnego i publicznego w ochronie zdrowia.
Sympozjum w założeniu organizatorów jest początkiem cyklicznych spotkań polskiego środowiska związanego z opieką zdrowia. Wydarzenie, które odbyło się 18 maja 2018 r., głównie z udziałem pomorskich przedstawicieli ochrony zdrowia, będzie kontynuowane jesienią 2018 roku na szerszą, ogólnopolską skalę.
Sympozjum podzielone było na 3 panele:
PANEL I – System ochrony zdrowia w Polsce – aktualny stan
PANEL II – System ochrony zdrowia w Polsce – aspekt ekonomiczny
PANEL III – System ochrony zdrowia w Polsce – aspekt organizacyjny
Patronat honorowy nad sympozjum objęli:
Rada Programowa Sympozjum
Załącznik | Wielkość |
---|---|
Pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej | 447.43 KB |