Gdańsk, 01.01.2010 r.
INFORMACJA PRASOWA
Internetowe Radio MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie) Uniwersytetu Gdańskiego rusza w Noc Sylwestrową: Jak deklarują młodzi radiowcy, będą dobrze grać i ciekawie opowiadać.
– Wypływamy 1 stycznia 2010 – napisali na plakacie przez siebie zaprojektowanym studenci Uniwersytetu Gdańskiego, którzy swoje pasje dziennikarskie i marketingowe postanowili realizować w internetowym Radiu MORS (Mega Otwartym Radiu Studenckim). Działa ono na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Nauk Społecznych i oficjalnie pojawi się na antenie w Noc Sylwestrową.
– Od dzisiaj nie damy o sobie zapomnieć. Będziemy na bieżąco informować, dobrze grać i ciekawie opowiadać – deklarują młodzi radiowcy Alicja Jelska i Michał Nitkowski. Oni też będą gospodarzami sylwestrowych szaleństw w Radiu MORS. Muzykę na ten wieczór zaproponowali Adam Olesiejuk i Patryk Gochniewski.
Radiem MORS władają studenci Uniwersytetu Gdańskiego: dziennikarstwa, filozofii, filologii polskiej i angielskiej, informatyki, kulturoznawstwa, logopedii, nauk politycznych, pedagogiki. To radio otwarte dla wszystkich chętnych i pomysłowych. Radio MORS ukształtowało już swoje redakcje: newsroom, publicystyczną, muzyczną, a także agendę PR. Trwają intensywne prace nad audycjami cyklicznymi – muzycznymi, filmowymi, o najważniejszych wydarzeniach na Uniwersytecie Gdańskim, o sprawach studenckich – tych odświętnych i codziennych. W każdy czwartek wieczorem w MORS-ie kulturalna i rozrywkowa super oferta na weekend.
Młodzi radiowcy chcą pojawiać się z mikrofonem z logo Radia MORS wszędzie: na Uniwersytecie Gdańskim i na innych uczelniach Trójmiasta.
– Będziemy w klubach i laboratoriach, będziemy na najciekawszych wkładach i na super imprezach studenckich, będziemy mówić o wybitnych naukowcach pracujących na naszej uczelni i najlepszych studentach. Chcemy być słuchani i potrzebni – dodają członkowie kolegium redakcyjnego Radia MORS.
Nad stroną internetową Radia Mors czuwają Adam Stawarz i Tomek Sokołów.
Radio MORS i studio radiowe Uniwersytetu Gdańskiego działa pod okiem redaktor Aliny Kietrys z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa.
Przypomnijmy, że Studio Radiowe UG zostało uroczyście otwarte 2 października 2009 roku. Mieści się w nowym budynku Wydziału Nauk Społecznych na I piętrze. Specjalną adaptację akustyczną pomieszczeń przeznaczonych na studio zaproponowali dwaj gdańscy elektronicy Adam Witkowski - akustyk i Michał Mielnik – realizator dźwięku. Studio posiada funkcjonalne wnętrza – reżyserkę dźwięku, studio nagrań i emisyjne, news rosom, własną serwerownię, w pełni skomputeryzowaną, oraz kilkanaście stanowisk komputerowych i montażowych do codziennych zajęć edukacyjnych dla studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz kierunków, które w swej pracy będą wykorzystywały technikę radiową, np. studentów logopedii czy fizyki.
W studio również mogą być nagrywane studenckie zespoły muzyczne, teatralne, prowadzone debaty, prezentacje DJ-ów, a także realizowane wszelkie formy radiowe od tok show po magazyny informacyjne. Zainstalowana aparatura do pracy z dźwiękiem jest z najwyższej światowej półki, a systemy realizacyjne najbardziej nowoczesne i profesjonalne. Od strony technicznej Studio Radiowe UG ma najnowsze rozwiązania techniczne stosowane w radiofoniach na świecie.
Każdy student kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w toku nauki odbędzie zajęcia w Studio Radiowym. Pozna możliwości wysoko specjalistycznego sprzętu, nauczy się prowadzić program ze wsparciem telepromptera, będzie nagrywał na rejestratorach stereofonicznych i przygotowywał dźwięk do emisji w najlepszych systemach montażu dźwięku.