Radosław Młynarczyk, student filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, odnalazł niewydaną powieść Marka Hłaski zatytułowaną Wilk. Powieść wywołała sensację w świecie literackim. Książka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Iskry. Nigdy dotąd nieopublikowana jest debiutem literackim autora "Pięknych dwudziestoletnich", mimo że na wydanie musiała czekać 62 lata.
- To z pewnością pozycja wyjątkowa. Takiego rozmachu kreacyjnego, dokładności opisów przestrzeni i wielości postaci próżno szukać nawet w powieściach izraelskich. Pewnym wyróżnikiem jest też komentarz odautorski, niespotykany w żadnym innym utworze. Nie bez znaczenia pozostają także — poddane trawestacji — elementy socrealistyczne - mówi Radosław Młynarczyk w wywiadzie zatytułowanym Marek Hłasko nosił różne maski, który można przeczytać na portalu Onet.pl.
Radosław Młynarczyk jest jednym z najlepszych studentów na kierunku filologia polska o specjalności edytorskiej na Wydziale Filologicznym UG. Opracowanie powieści Wilk Marka Hłaski jest jego pracą dyplomową. Publikował także w monografii: Nie-miejsca. Teorie specjalne we współczesnych praktykach interpretacyjnych, Gdańsk 2014 oraz czasopismach literackich i naukowych: „Literaturoznawstwo”, „Wyspa”, „Bliza” i „Stolica” 2015. Był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rok 2014, Rektora UG na II i III roku studiów licencjackich oraz II roku studiów magisterskich oraz Fundacji im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat w roku 2014. W tym samym roku otrzymał Nagrodę Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.
Informacja Wydawnictwa Iskry o powieści Marka Hłaski Wilk:
„Wilk to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody chłopiec, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to „lepsze życie” ma być”.
W tym roku ukazują się dwie wersje powieści: popularna i naukowa. Pierwsza opatrzona została obszernymi przypisami. Druga w opracowaniu krytycznym i edytorskim Radosława Młynarczyka poza tekstem literackim zawiera wstęp historycznoliteracki, wyjaśniający genezę Wilka, a także podejmuje próbę przybliżenia struktury dzieła.