fbpx Wykład w ramach cyklu „Prawa ochrony dziedzictwa kultury” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wykład w ramach cyklu „Prawa ochrony dziedzictwa kultury”

• środa, 13 maja 2015 roku, 9:15 do roku, 11:15
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UG, Gdańsk ul. Bazyńskiego 6, Audytorium C

W ramach wykładu „Prawa ochrony dziedzictwa kultury”, Wydział Prawa i Administracji UG zaprasza na wykład otwarty dr. Roberta Kudelskiego nt. Systematyki i struktury grabieży dzieł sztuki podczas II wojny światowej. Dr Robert Kudelski jest badaczem i autorem licznych książek i publikacji poświęconych stratom wojennym w zakresie dóbr kultury. Jest autor książek: "Tajemnice nazistowskiej grabieży polskich zbiorów sztuki" (2004), "Zaginiony konwój SS" (2007), "Merkers – skarbiec III Rzeszy" (2011), "Zrabowane skarby" (2012), "Zaginiony Rafael" (2014) oraz współautorem książek: "Tajemnica Riese. Na tropach największej kwatery Hitlera" (2002, 2009 – wydanie II), "Lubiąż. Na tropach wojennych tajemnic" (2003), "Złoto generałów. Służby specjalne PRL na tropie skarbów III Rzeszy" (2005, 2009 wydanie II) i "Wojenne sekrety Lubiąża" (2010).

poniedziałek, 4 maja 2015 roku, 14:26
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz