fbpx Szkolenie na temat baz Scopus i Science Direct | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Szkolenie na temat baz Scopus i Science Direct

Miejsce:
Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego
Data i czas wydarzenia:
11.12.2014 - 12:00
Organizator:
Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego

Szkolenie odbędzie się 11.12.2014 (czwartek) o godz. 12:00 w auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego. Przewidywany czas szkolenia wynosi ok. 2 godziny.

Po wstępnej prezentacji produktu odbędzie się pokaz on-line baz Scopus i Science Direct . Omówię różne strategie efektywnego wyszukiwania informacji. Dzięki skróceniu czasu wyszukiwania w bazie do niezbędnego minimum, będą Państwo mogli więcej czasu poświęcić swojej pracy naukowej.

W czasie szkolenia postaram się odpowiedzieć na Państwa pytania i realizować wyszukiwania na tematy odpowiadające Państwa zainteresowaniom.

Program szkolenia:

· informacje o bazach ScienceDirect i Scopus

· formułowanie kryteriów wyszukiwania

· posługiwanie się narzędziami oferowanymi przez bazę Scopus

o zarządzanie rezultatami wyszukiwania,

o śledzenie cytowań, indeks Hirscha, wskaźniki SJR i SNIP,

o analiza jakości czasopism,

o ustawianie alertów,

· powiązanie z innymi bazami, zdalny dostęp, aplikacje mobilne

O ile mają Państwo jakieś pytania lub sprawy, które moglibyśmy wspólnie przedyskutować w czasie sesji szkoleniowej, bardzo proszę o ich przysłanie mailem na mój adres.

Rejestracja na szkolenie odbywa się automatycznie za pomocą formularza dostępnego pod adresem:

W razie jakichkolwiek problemów z rejestracją automatyczną uprzejmie proszę o kontakt drogą mailową.

Z wyrazami szacunku,

Barbara Świderska