fbpx Uniwersytet Gdański w Times Higher Education World University Rankings 2020 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uniwersytet Gdański w Times Higher Education World University Rankings 2020

Uniwersytet Gdański znalazł się po raz kolejny w opublikowanym 11 września br. rankingu Times Higher Education World University Rankings - jednym z najważniejszych światowych rankingów uczelni wyższych.

Tegoroczna edycja rankingu obejmuje łącznie 1396 uczelni z 92 krajów całego świata i uwzględnia 13 wskaźników pozwalających na wszechstronną i zrównoważoną ocenę uczelni pod względem 5 głównych kryteriów: jakości kształcenia i środowiska nauczania, jakości prowadzonych badań, wpływu prowadzonych badań mierzonego liczbą cytowań, opinii międzynarodowej oraz transferu wiedzy do sfery komercyjnej.

Do rankingu zostało zakwalifikowanych 14 polskich uczelni, w tym 7 uniwersytetów klasycznych. Uniwersytet Gdański uplasował się za Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Warszawskim oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i znalazł się w przedziale 1000+ wraz z Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Warto odnotować, że UG utrzymując swój ubiegłoroczny status, na poziomie poszczególnych obszarów podniósł swoje oceny częściowe, zwłaszcza w kwestii międzynarodowej reputacji.

Za najlepszą uczelnię na świecie uznano, podobnie jak w trzech poprzednich edycjach rankingu, Uniwersytet Oxfordzki. Podium rankingu uzupełniają California Institute of Technology i Uniwersytet Cambridge. W pierwszej dziesiątce znalazły się jedynie uczelnie ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Julia Bereszczyńska
Treść wprowadzona przez: Julia Bereszczyńska