fbpx Studenci gospodarki przestrzennej UG wzięli udział w Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Trzydziestu studentów i studentek trzech trójmiejskich uczelni – Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych reprezentujący kierunki gospodarka przestrzenna, architektura, grafika i malarstwo w czerwcu i pierwszej połowie lipca wzięło udział w Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej, której organizatorem jest Zarząd Województwa Pomorskiego.

Prace prowadzone były w interdyscyplinarnych zespołach nad wizjami integracji i zagospodarowania przestrzennego trzech obszarów na terenie gminy Czersk: miejscowości Odry i Wojtal oraz rezerwatu Kamienne Kręgi. Zadaniem każdego zespołu było wykonanie koncepcji obejmującej zróżnicowane skale przestrzenne – od skali makro, czyli całościowej strategii rozwoju przestrzeni publicznych, w tym stworzeniu powiązań pomiędzy przedmiotowymi lokalizacjami, poprzez koncepcje zagospodarowania konkretnych lokalizacji, do rozwiązań bardzo szczegółowych – dotyczących detali architektonicznych, identyfikacji wizualnych i znaków graficznych.

Wśród sześciu opiekunów merytorycznych akademii dwoje to nauczyciele akademiccy z Katedry Geografii Rozwoju Regionalnego Wydziału Oceanografii i Geografii: mgr inż. arch. Joanna Jaczewska oraz mgr Krzysztof Kopeć.

Okres wakacji to czas na ostateczne dopracowanie projektów. Ich publiczna prezentacja będzie miała miejsce w październiku.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska