fbpx Projekt deutsch.info z dofinansowaniem Erasmus+ | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Projekt deutsch.info z dofinansowaniem Erasmus+

Uniwersytet Gdański otrzymał dofinansowanie na realizację projektu deutsch.info. Jest to bezpłatna platforma internetowa do nauki języka niemieckiego dla różnych grup zawodowych. W przedsięwzięciu bierze udział 10 instytucji z 7 krajów Unii Europejskiej. Kierownikiem projektu z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego jest dr Dariusz Pakalski z Katedry Literatury i Kultury Niemieckiej. W projekt jest zaangażowana również mgr Monika Szafrańska z Katedry Językoznawstwa i Teorii Przekładu. Koordynatorem projektu jest STUDIO GAUS GmbH Berlin.

W ramach kursu na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym (A1, A2, B1, B2) przygotowanego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, oferuje ona także praktyczne informacje na temat życia i pracy w Niemczech i Austrii. Uzupełnienie stanowi mediateka i słowniczek oraz w przystępny sposób wyjaśniona gramatyka. W przygotowaniu znajdują się kursy języka branżowego: gastronomia i hotelarstwo, IT, opieka nad chorymi i osobami starszymi, zawody rzemieślnicze. Także nauczyciele znajdą tam gotowe materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć oraz narzędzie do tworzenia quizów. Uniwersytet Gdański jako partner otrzymał na realizację deutsch.info 19 694,50 EUR. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2018-2021.

deutsch.info

Projekt finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+