fbpx Rozstrzygnięcie konkursu Medi@stery 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rozstrzygnięcie konkursu Medi@stery 2019

Kapituła Konkursu wyłoniła laureatów V edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach – Medi@stery.

Pierwszą nagrodę przyznano Norbertowi Rędzi (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) za pracę: „Kreowanie marki na YouTube na przykładzie działalności Grupy Filmowej Darwin”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Moniki Przybysz, prof. UKSW.

Drugie miejsce zajęła pani Karolina Kawka (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej) za pracę: „Prawa zwierząt na portalu kampaniespoleczne.pl”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, prof. UMCS.

Trzecie miejsce zajęła pani Katarzyna Maria Piórecka (Uniwersytet Warszawski) za pracę: „Fandom marki medialnej. Studium przypadku środowiska miłośników serialu „Gra o tron”, napisaną pod kierunkiem prof. dra hab. Roberta Cieślaka.

Finalistom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za przesłane prace i życzymy wielu sukcesów w dyscyplinie nauk o komunikacji społecznej i mediach.

Uroczysta Gala odbędzie się 27 marca o godz.11.30 w Sali Teatralnej (Budynek Neofilologii UG), ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk.

O konkursie

Ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery to pierwszy w Polsce konkurs skierowany do absolwentów kierunków dziennikarskich, którzy w swoich rozprawach zajmują się problematyką medioznawczą. Organizatorem i inicjatorem Konkursu jest kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku odbyła się piąta edycja, na którą spłynęły prace z niemal wszystkich ośrodków akademickich, kształcących przyszłych dziennikarzy. Prace oceniła Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dra hab. Alicji Jaskierni z Uniwersytetu Warszawskiego. W skład Kapituły weszli wybitni medioznawcy z uczelni wyższych całej Polski. Przy ocenie prac brano pod uwagę ich oryginalność i zawartość merytoryczną oraz możliwości praktycznego wykorzystania.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik