fbpx "Kung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie" - podsumowanie konferencji | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

W dniu 12 kwietnia 2018 roku Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim we współpracy z Shaolin Kung Fu - Sekcją Chińskich Sztuk Walki zorganizował konferencję „Kung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie”. Wydarzenie było skierowane do wszystkich miłośników sportów walki. Podczas wykładów, licznie zgromadzonej publiczności, zostały przybliżone zagadnienia związane z technikami i filozofią sztuk walk popularnych w Państwie Środka. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez utytułowanych trenerów wywodzących się z kilku ośrodków w Polsce. Reprezentowali oni zróżnicowane chińskie style, od taichi, przez boks shaoliński po twardy qigong.

Konferencja "Kung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie"

Kung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanieKung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanieKung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanieKung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanieKung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska