fbpx Kung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Kung fu / wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie

12 kwietnia 2018 r. (czwartek) pasjonaci chińskich sztuk walki będą mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji „Kung fu/ wushu – tradycja, nauka, sport, wychowanie”. Podczas wydarzenia prelegenci opowiedzą o tajemnicach taichi, naukowych podstaw wushu czy ich roli w dzisiejszym świecie sportu. Słuchacze będę mogli również uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych trenerów chińskich sztuk walki.

Na pierwszą część zapraszamy między godziną 10.00-12.45:

• sztuki walki a holistyczny rozwój człowieka
  • taichi – sztuki walki i aspekty zdrowotne
  • tradycja w chińskich sztukach walki
  • naukowe podstawy kung fu/wushu
  • rola kung fu/wushu w dzisiejszym świecie sportów walki.

Wystąpią podczas niej następujący prelegenci:

• mgr Dariusz Muraszko - Wpływ chińskich sztuk walki na strukturę osobowości człowieka.
  • mgr Piotr Ziemba - Wu Shu jako istotna część cywilizacji chińskiej na przestrzeni dziejów.
  • mgr Ewa Ciembroniewicz - Kształcenie moralne poprzez tradycyjny trening kung fu – dawniej i dziś.
  • mgr Piotr Rekowski - Mentalne przygotowanie adeptów Wushu do walki na przykładzie szkolenia w systemie Kuen-tai.
  • mgr Piotr Ziemba - Wykorzystanie energii zgromadzonej w tkance łącznej, zasadą systemów wewnętrznych Wu Shu.
  • mgr inż. Michał Samcik - Pomiar parametrów związanych z siłą uderzenia wybranych technik wushu.
  • dr Krzysztof Brzozowski - Wushu - sztuka walki, tradycja, nauka.

Po przerwie kawowej uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, odbywających się w trzech sesjach:

• sesja 13.15-14.00, podstawy boksu shaolińskiego oraz sanda jako formuła walki wywodząca się z kung fu, prowadzący dr Krzysztof Brzozowski;
  • sesja 14.15-15.00, taichi, prowadzący mgr Piotr Ziemba;
  • sesja 15.15-16.00, twardy qigong, prowadzący mgr Piotr Rekowski.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych udziałem jako słuchacz lub uczestnik warsztatów prosimy o rejestrację: konfucjusz@ug.edu.pl lub https://goo.gl/forms/gAiyuYsYbrRNuSfi1

Miejsce: Gdańsk, ul. Bażyńskiego 1a, Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim

Czas: 12 kwietnia 2018 r., godz. 10.00 - 16.00

Po szczegóły zapraszamy na Facebooka Instytutu Konfucjusza: https://www.facebook.com/events/2028952684010736/