fbpx Nabór do reprezentacji Uniwersytetu Gdańskiego w Firmowym Biegu na Piątkę w ramach AmberExpo Półmaraton Gdański | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dokładnie miesiąc pozostał do rywalizacji podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk oraz Biegu na Piątkę, które odbędą się już 5 listopada. Ten największy bieg uliczny w Gdańsku co roku przyciąga coraz więcej amatorów biegania. AmberExpo Półmaraton Gdańsk to już swego rodzaju biegowa tradycja. Trasa zawodów będzie wyznaczona głównymi arteriami miasta, a zawodnicy mijać będę symbole i najpopularniejsze miejsca na mapie Gdańska.

Uniwersytet Gdański oraz organizatorzy AmberExpo Półmaraton Gdański zapraszają pracowników UG do startu w Firmowym Biegu na Piątkę, imprezy towarzyszącej AmberExpo Półmaraton Gdański. W ramach klasyfikacji Firmowej Piątki wchodzą firmy, które będą walczyły o miano najlepszej drużyny na dystansie 5 km. Pięciu pierwszych pracowników UG, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w firmowym biegu znajdzie się w reprezentacji naszej uczelni. Dla naszych zawodników przygotowaliśmy pakiety startowe obejmujące bluzę, koszulkę oraz bidon z logo Uniwersytetu Gdańskiego. Piątce reprezentantów Uniwersytet opłaci również wpisowe i pakiety startowe organizatora. Na zwycięzców biegu czekają nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Aby zgłosić chęć udziału w Firmowym Biegu na Piątkę w barwach UG należy wysłać maila na adres promocja@ug.edu.pl.

Wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich sił na dystansie 5 km, którzy nie wejdą do reprezentacji UG, zapraszamy do indywidualnej rywalizacji w Biegu na Piątkę. Natomiast osoby zaprawione w biegach zachęcamy do udziału w AmberExpo Półmaratonie Gdańskim. Więcej informacji i rejestracja na biegi indywidualne odbywa się na stronie www.polmaratongdansk.pl. To już pewne, że w tegorocznej imprezie wystartuje więcej osób niż w roku ubiegłym. Na listach startowych znajdują się obecnie nazwiska blisko 5000 zawodniczek i zawodników, a zapisy nadal trwają! Gdański półmaraton jest wyjątkową imprezą, Start i meta usytuowane są na terenie AmberExpo – siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich, przy ul. Żaglowej 11.

Odpowiadając na potrzeby startujących, organizatorzy AmberExpo Półmaraton Gdańsk umożliwiają aktywne spędzanie czasu całym rodzinom. Każdy rodzic będzie mógł uczestniczyć w biegu ze swoją pociechą w wózku, zarówno na dystansie 5 km, jak i w półmaratonie. Nowością podczas tegorocznej edycji imprezy jest rywalizacja najmłodszych w zawodach biegowych – Amber Kids, która zostanie przeprowadzona w sobotę (4 listopada). Dzieci zmagać się będą w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

„AmberExpo Półmaraton Gdańsk to doskonała impreza na zakończenie sezonu. Ma już swoją tradycję, jednak staramy się stale ją wzbogacać i rozwijać, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz zawodów biegowych to również działające w halach expo z wystawcami prezentującymi swoje produkty, strefa dla najmłodszych, a także telebim, na którym kibice zgromadzeni w hali mogą obserwować rywalizację na trasie. W hali AmberExpo zlokalizowana będzie także strefa finishera i masażu” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

5 listopada o godz. 9:00 biegacze wyruszą na ulice Gdańska. Przebieg trasy nie zmieni się w stosunku do lat ubiegłych, dzięki czemu będzie możliwość porównania swoich dotychczasowych osiągnięć. Początkowo zawodnicy wspólnie pobiegną ulicą Żaglową, a następnie w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w stronę centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w stronę Nowego Portu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników UG do zgłaszania swojego uczestnictwa!

Amberexpo Półmaraton

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska