fbpx Trzech zwycięzców z UG w konkursie NCN (Maestro, Harmonia, Sonata) | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Trzech zwycięzców z UG w konkursie NCN (Maestro, Harmonia, Sonata)

Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawiają listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN 15 czerwca 2016 roku:

• MAESTRO 8 – na projekty badawcze dla doświadczonych naukowców mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, i których efektem mogą być odkrycia naukowe;
  • HARMONIA 8 – na projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej niepodlegające współfinansowaniu z zagranicznych środków finansowych;
  • SONATA BIS 6 – na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy lub tytuł naukowy, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 2 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

Z Uniwersytetu Gdańskiego zakwalifikowane zostały projekty:

Panel

Pozycja na liście rankingowej

Tytuł projektu

Kierownik projektu

Wydział UG

Przyznane środki

HARMONIA

ST

15

Nowoczesne Metodologie Numeryczne w Mechanice Kwantowej

dr Karolina Kropielnicka

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

140 400 zł

SONATA BIS

HS

7

Empatia w parach jako predyktor responsywności na płacz dziecka w sytuacji aktywacji roli rodzicielskiej - mediacyjna rola oksytocyny i wazopresyny (model HEART)

dr hab. Maria Dorota Kaźmierczak

1 132 223 zł

SONATA BIS

HS

8

Pojęciowe, formalne i praktyczne aspekty kryminologicznych i prawniczych zastosowań narzędzi probabilistycznych.

dr hab. Rafał Urbaniak

830 050 zł

Ponadto finansowanie otrzymał również projekt pod kierownictwem dr hab. Anny Joanny Żaczek z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pt. „Udział mikrośrodowiska guza w regulacji fenotypu rozsianych komórek nowotworowych raka piersi – badania in vitro, in vivo i na materiale klinicznym”. Przyznano środki w wysokości 1 552 070 zł w ramach konkursu SONATA BIS.

Źródło: Narodowe Centrum Nauki

poniedziałek, 6 lutego 2017 roku, 9:05