fbpx Prof. Marek Żukowski nominowany do członkostwa w europejskim organie FET Flagships Board of Funders | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Prof. Marek Żukowski z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG został nominowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do członkostwa w europejskim organie FET Flagships Board of Funders.

The Board of Funders (BOF) to jeden z organów zarządzających inicjatywami Future and Emerging Technologies Flagships (w skrócie FFs) - długoterminowymi szerokimi projektami przyszłych i powstających technologii związanych z wykorzystywaniem potencjału grafenu oraz poszerzaniem wiedzy na temat pracy ludzkiego mózgu (Graphene and Human Brain Project). BOF skupia w swojej strukturze głównych fundatorów tych inicjatyw badawczych tj. przedstawicieli państw członkowskich i państw stowarzyszonych wokół programu Horyzont 2020, największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej w celu działań wspierających rozwój FFs. Główną rolą BOF jest omówienie i planowanie wsparcia finansowego dla badań na cały okres ich trwania.

BOF jest częścią konsorcjum FLAG-ERA, programu typu ERA-NET realizowanego w ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej. FLAG-ERA składa się z 37 agencji finansujących badania w 26 krajach (22 partnerów konsorcjum + 15 agencji stowarzyszonych).

Więcej informacji znajduje się na stronie (w języku angielskim): https://www.flagera.eu/about/policy-context/board-of-funders/

wtorek, 8 listopada 2016 roku, 13:09